TSG2019 Winners

Check out our list of winners for The Skin Games 2019.

Esthetician of The Year

Kamila Koziara

FIRST PLACE

Kamila Koziara

Acne Category

Kamila Koziara

FIRST PLACE

Kamila Koziara

Jenna Kent

SECOND PLACE

Jenna Kent

Amy Berisha

THIRD PLACE

Amy Berisha

Age Management Category

Nichelle Mosley

FIRST PLACE

Nichelle Mosley

Victoria Tabak

SECOND PLACE

Victoria Tabak

Samantha Tisnoi

THIRD PLACE

Samantha Tisnoi

Compromised Skin Category

Jennifer Kligman

FIRST PLACE

Jennifer Kligman

Kris Fisk

SECOND PLACE

Kris Fisk

Kris Astroff

SECOND PLACE

Kris Astroff

Kamila Koziara

THIRD PLACE

Kamila Koziara

Pigmentation Category

Kamila Koziara

FIRST PLACE

Kamila Koziara

Jenna Kent

SECOND PLACE

Jenna Kent

Sarah Damico

THIRD PLACE

Sarah Damico

Open Category

Tenisha Nicole Hicks

FIRST PLACE

Tenisha Nicole Hicks

Melissa Poley

SECOND PLACE

Melissa Poley

Elina Tuili

THIRD PLACE

Elina Tiuliu

Open Medical Category

Chelsea Ausland

FIRST PLACE

Chelsea Ausland

Alexandra Trait

SECOND PLACE

Alexandra Trait

Sarah Damico

THIRD PLACE

Melinda Rosario

Holistic Category

Holly Tanella

FIRST PLACE

Holly Tanella

Victoria Tabak

SECOND PLACE

Victoria Tabak

Roxanne Esposito-Drese

THIRD PLACE

Roxanne Esposito-Drese

New Esthetician Category

Kris Astroff

FIRST PLACE

Kris Astroff

Michala Depamphilis

SECOND PLACE

Michala Depamphilis

Trinnie Maldonado

THIRD PLACE

Trinnie Maldonado

Student Category

Lisa McKinney

FIRST PLACE

Lisa Mckinney

Annie Chavez

SECOND PLACE

Annie Chavez

Kaaleya Price

THIRD PLACE

Kaaleya Price

Compassion Category

Tracy Lacina

FIRST PLACE

Tracy Lacina

Roxanne Esposito-Drese

SECOND PLACE

Roxanne Esposito-Drese

Lyn Ross

THIRD PLACE

Lyn Ross

Spa Decor Category

Tracy Lacina

FIRST PLACE

Tracy Lacina

Roxanne Esposito-Drese

SECOND PLACE

Roxanne Esposito-Drese

Lyn Ross

THIRD PLACE

Lyn Ross

Avant Garde Makeup Winners

Allie Libretto - International Makeup Competition Winner

FIRST PLACE

Allie Libretto

Rachael Lund

SECOND PLACE

Rachael Lund

Angie Buck

THIRD PLACE

Angie Buck

Bridal Makeup Winners

Graciela Ziegler

FIRST PLACE

Graciela Ziegler

Rachael Lund

SECOND PLACE

Rachael Lund

Celia Molena

THIRD PLACE

Celia Molena

Corrective Makeup Winners

Angie Buck

FIRST PLACE

Angie Buck

Graciela Ziegler

SECOND PLACE

Graciela Ziegler

Jessica Thomas

THIRD PLACE

Celia Molena

New MUA Winners

Kylie Noel

FIRST PLACE

Kylie Noel

Haley Dani

SECOND PLACE

Haley Dani

Ashley Boharsik

THIRD PLACE

Ashley Boharsik

Classic Lash Winners

Kecia Davidsen

FIRST PLACE

Kecia Davidsen

Haley Dani

SECOND PLACE

Denise Sanabria

THIRD PLACE

Tommy Toro

Hybrid Lash Winners

Molly O’bryant

FIRST PLACE

Molly O’bryant

Kecia Davidsen

SECOND PLACE

Kecia Davidsen

Miranda Bowey

THIRD PLACE

Miranda Bowey

Volume Lash Winners

Kecia Davidsen

FIRST PLACE

Kecia Davidsen

Jaslynn Le

SECOND PLACE

Jaslynn Le

Miyazaki Yuko

THIRD PLACE

Miyazaki Yuko

New Lash Artist Winners

Danielle Burlile

FIRST PLACE

Danielle Burlile

Marta Sikora

SECOND PLACE

Marta Sikora

Jenae Dunn

THIRD PLACE

Jenae Dunn

Hair Removal Category

George Ramos

FIRST PLACE

George Ramos

Jamie Renee Nelms

SECOND PLACE

Jamie Renee Nelms

Ivana Rivera

THIRD PLACE

Ivana Rivera

People's Choice Awards

Elina Tuili

FIRST PLACE

Elina Tiuliu

Voula Makropoulos

SECOND PLACE

Voula Makropoulos

Kamila Koziara

THIRD PLACE

Kamila Koziara

Spirit Awards

Taylor Hatfield

Taylor Hatfield

Andrea Iglesias

Andrea Iglesias

Shirley Avila

Shirley Avila

Tina Rask

Jullea Anderson

Jullea Anderson

Best Video Awards

Deborah Reynolds

FIRST PLACE

Jennifer Kligman

Elizabeth Barnes

SECOND PLACE

Elizabeth Barnes

Alicia Potts

THIRD PLACE

Alicia Potts

Rori Edelstein

FOURTH PLACE

Rori Edelstein

Game Changing Icon Awards

Christine Heathman

Christine Heathman

Danne Montague-King

Esthetics Council Mentor of The Year Award

Amy Gardner

Amy Gardner